Wiosenne porządki w Lublinie.

Źródło: Facebook Motoru Lublin
Źródło: Facebook KS Cracovii

Czwarte spotkanie w ramach 30 kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy sezonu 2024/2025. Na Motor Lublin Arenie w Lublinie Motor Lublin podejmował KS Cracovię. Gospodarze bili się o strefę eliminacji do fazy ligowej Ligi Konferencji Europy na sezon 2025/2026. Przed tą kolejką zajmowali szóste miejsce w ligowej tabeli ze stratą SZESNASTU PUNKTÓW do liderującego RKS Rakowa Częstochowa. W pięciu ostatnich meczach ligowych Motorowcy odnieśli dwa zwycięstwa (u siebie z FKS Stalą Mielec 4:1 i na wyjeździe z RTS Widzewem Łódź 1:2), raz zremisowali (na wyjeździe z WKS Śląskiem Wrocław 1:1) i ponieśli dwie porażki (na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 4:0 i u siebie z KKS Lechem Poznań 1:2). W kadrze meczowej ekipy Mateusza Stolarskiego, na starcie z Krakowianami, zabrakło Ivana Brkicia (kontuzja kolana), Brighta Ede (uraz mięśniowy), Marcela Gąsiora (kontuzja mięśniowa) i Kamila Kruka (uraz kolana). Goście walczyli o spokojne utrzymanie. Przed tą serią gier byli na siódmej pozycji ze stratą SIEDEMNASTU OCZEK do liderującego RKS Rakowa Częstochowa. W pięciu ostatnich pojedynkach ligowych Pasy ODNIOSŁY TYLKO JEDNO ZWYCIĘSTWO (u siebie z MKS Puszczą Niepołomice 3:1), raz zremisowały (na wyjeździe z FKS Stalą Mielec 1:1) i poniosły trzy porażki (na wyjeździe z MKS Pogonią Szczecin 5:2 i KKS Lechem Poznań 2:1 oraz u siebie z WKS Śląskiem Wrocław 2:4). W kadrze meczowej zespołu Dawida Kroczka, na spotkanie z Koziołkami, zabrakło Martina Yankova Mincheva (Martina Mincheva – nadmiar żółtych kartek), Kamila Glika (kontuzja kolana), Arttu Hoskonena (uraz mięśniowy) i Kacpra Śmiglewskiego (kontuzja mięśniowa). Która z drużyn zbliżyła się do swojego celu? Czy Motor Lublin doskoczył do strefy eliminacji do rundy ligowej UEFA Conference League na sezon 2025/2026? Czy KS Cracovia zapewniła sobie spokojne utrzymanie? Przekonajmy się.

W poprzednich meczach 30 kolejki PKO BP Ekstraklasy 2024/2025 MKS Puszcza Niepołomice uległa na Stadionie Miejskim w Niepołomicach MKS Pogoni Szczecin 4:5, RKS Raków Częstochowa wygrał na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków w Częstochowie z WKS Śląskiem Wrocław 3:0, a Lechia Gdańsk zwyciężyła na Polsat Plus Arenie w Gdańsku z GKS Piastem Gliwice 3:1. W pozostałych starciach 30 kolejki GKS Katowice zagra na Arenie Katowice przy ulicy Bukowej 1A w Katowicach z CWKS Legią Warszawa, Korona Kielce zmierzy się na EXBUD Arenie w Kielcach z BKS Jagiellonią Białystok, Górnik Zabrze podejmie na Stadionie im. Ernesta Pohla (Arenie Zabrze) w Zabrzu RTS Widzew Łódź, RKS Radomiak Radom przyjmie na Stadionie im. braci Czachorów przy ulicy Struga 63 w Radomiu KKS Lech Poznań, a KGHM Zagłębie Lubin zawalczy na KGHM Zagłębie Arenie w Lubinie z FKS Stalą Mielec.

SKŁADY

MOTOR LUBLIN

Źródło: Facebook Motoru Lublin

Porównując skład gospodarzy z wygranego pojedynku wyjazdowego z RTS Widzewem Łódź, a ten, jaki wybiegł przeciwko Krakowianom, Mateusz Stolarski dokonał trzech zmian. Na ławce rezerwowych zasiedli Filip Wójcik, Kaan Caliskaner i Michał Król. W ich miejsce, od pierwszej minuty, pojawili się Paweł Stolarski, Mathieu Scalet oraz Piotr Ceglarz. Czy te korekty wpłynęły pozytywnie na jakość gry defensywnej i ofensywnej Motorowców?

KS CRACOVIA

Źródło: Facebook KS Cracovii

Porównując jedenastkę gości z przegranego spotkania wyjazdowego z KKS Lechem Poznań, z tą, która wybiegła na Motor Lublin Arenie w Lublinie, Dawid Kroczek dokonał dwóch roszad. Na ławce rezerwowych zasiedli Jakub Jugas i Amir Fouad Abboud Al-Ammari (Amir Al-Ammari). W ich miejsce, od pierwszej minuty, pojawili się Virgil Eugen Ghiță (Virgil Ghiță) oraz Patryk Sokołowski. Czy te zmiany spowodowały lepszą grę w obronie i ataku Pasów?

POPOŁUDNIOWA DRZEMKA W LUBLINIE

Źródło: Facebook Motoru Lublin
Źródło: Facebook KS Cracovii

W drugiej minucie nieprzymierzony strzał Mbaye Jacquesa Ndiaye (Jacquesa Ndiaye) z dystansu. Dwadzieścia siedem minut później kąśliwe uderzenie Filipa Rózgi z dalszej odległości. Piłkę, na rzut rożny, sparował Gašper Tratnik. Trzydziesta pierwsza minuta i żółtą kartkę dostał Sergi Samper Montaña (Sergi Samper) za podcięcie Ajdina Hasicia. W trzydziestej drugiej minucie płaskie dośrodkowanie Mikkela Maigaarda Jakobsena (Mikkela Maigaarda) z rzutu wolnego. Do piłki doszedł Filip Rózga, ale jego techniczny strzał poleciał nad poprzeczką bramki gospodarzy. Dziesięć minut później dokładna centra Bartosza Wolskiego z prawej strony boiska. Do futbolówki dopadł Samuel Mráz, ale jego uderzenie głową, bez problemów, złapał Henrich Ravas. Czterdziesta trzecia minuta i żółtko otrzymał Virgil Ghiță za podcięcie Piotra Ceglarza. To napomnienie oznaczało brak Rumuna w następnej kolejce ligowej. W czterdziestej piątej minucie kąśliwy strzał Piotra Ceglarza z dystansu. Piłkę, bez problemów, złapał Henrich Ravas.

Sędzia Damian Kos zakończył pierwszą połowę na Motor Lublin Arenie w Lublinie. Minimalnie lepsi byli goście. Stworzyli kilkanaście sytuacji podbramkowych, ale zabrakło im wykończenia. Gospodarze szukali swoich szans po szybkich atakach, ale zabrakło im wykończenia. Najlepszymi piłkarzami przed przerwą byli Filip Luberecki i Filip Rózga. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach mieliśmy remis 0:0. Jak zmienił się obraz tego meczu po przerwie?

Źródło: Facebook Motoru Lublin
Źródło: Facebook KS Cracovii

PRZYKŁAD OBJAWÓW EWIDENTNEGO BRAKU MÓZGU W LUBLINIE

Mateusz Stolarski i Dawid Kroczek nie zdecydowali się na żadne korekty w swoich składach, które wybrali na podstawie przedmeczowych treningów. Czy były to dobre decyzje?

W czterdziestej ósmej minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwień zobaczył Sergi Samper za powalenie Filipa Rózgi. Od tego momentu gospodarze grali w dziesiątkę. Dwie minuty później nieprzymierzony strzał Filipa Rózgi z dystansu. Pięćdziesiąta pierwsza minuta i techniczne uderzenie Filipa Rózgi z dalszej odległości. Piłkę, na rzut rożny, sparował Gašper Tratnik. W pięćdziesiątej piątej minucie płaskie dośrodkowanie Otara Kakabadze z prawej strony boiska. Piłkę zgrał Bartosz Wolski. Do piłki doszedł Mauro Perković, ale jego mocny strzał, z linii bramkowej, zdążył wybić Mathieu Scalet. Minutę później płaska centra Otara Kakabadze z prawej strony boiska. Do futbolówki dopadł Filip Rózga, ale jego płaskie uderzenie, bez problemów, złapał Gašper Tratnik. Pięćdziesiąta siódma minuta i żółtko obejrzał Mathieu Scalet za powalenie Filipa Rózgi. W pięćdziesiątej dziewiątej minucie pierwsza, ale wymuszona roszada dokonana przez Mateusza Stolarskiego. Z boiskiem pożegnał się kontuzjowany (uraz mięśniowy) Samuel Mráz, którego zastąpił Jean-Kévin Augustin. Trzy minuty później miękka wrzutka Jeana-Kévina Augustina z prawej strony boiska. Piłkę zgrał Piotr Ceglarz. Do piłki dotarł Bartosz Wolski, ale jego płaski strzał zewnętrzną częścią prawej stopy poleciał tuż obok lewego słupka bramki gości. Sześćdziesiąta trzecia minuta i żółtą kartkę ujrzał Otar Kakabadze za niesportowe zachowanie. To napomnienie oznaczało brak Gruzina w następnej kolejce ligowej. W sześćdziesiątej ósmej minucie miękkie dośrodkowanie Ajdina Hasicia z prawej strony boiska. Do futbolówki dobiegł Mauro Perković, który uderzeniem głową pod poprzeczkę pokonał bezradnego Gašpera Tratnika. 0:1.

Źródło: Facebook KS Cracovii

Minutę później podwójna zmiana w ekipie miejscowych. Murawę opuścili Paweł Stolarski i Jacques Ndiaye, a w ich miejsce pojawili się Filip Wójcik oraz Michał Król. Siedemdziesiąta trzecia minuta i żółtko spostrzegł Filip Rózga za próbę wymuszenia rzutu wolnego. To napomnienie oznaczało brak lewego skrzydłowego przyjezdnych w następnej kolejce ligowej. W siedemdziesiątej czwartej minucie mocny strzał Mikkela Maigaarda z dystansu. Piłkę, bez problemów, złapał Gašper Tratnik. Pięć minut później podwójna korekta składu Koziołków. Na ławkę rezerwowych ściągnięto Mathieu Scaleta i Piotra Ceglarza, których zmienili Jakub Łabojko oraz Kaan Caliskaner. Siedemdziesiąta dziewiąta minuta i pierwsza roszada dokonana przez Dawida Kroczka. Zszedł Filip Rózga, wszedł Amir Al-Ammari. W osiemdziesiątej piątej minucie żółtą kartkę zauważył Arkadiusz Najemski za staranowanie Benjamina Källmana. Pięć minut później druga zmiana w ekipie Krakowian. Z boiskiem rozstał się Patryk Sokołowski, którego zastąpił Bartosz Biedrzycki. Dziewięćdziesiąta piąta minuta i drugie żółtko, a w konsekwencji czerwoną kartkę przyuważył Otar Kakabadze za niesportowe zachowanie. Od tego momentu Biało-Czerwoni grali w dziesiątkę.

Sędzia Damian Kos zakończył czwarte starcie w ramach 30 kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy sezonu 2024/2025 rozegrane na Motor Lublin Arenie w Lublinie. Pierwsza połowa to optyczna przewaga przyjezdnych. Wykreowali kilkanaście okazji strzeleckich, ale zabrakło im wykończenia. Miejscowi szukali swoich szans po kontratakach, ale zabrakło im wykończenia. Druga połowa to miażdżąca dominacja gości. Stworzyli kilkadziesiąt sytuacji podbramkowych, z których wykorzystali jedną. Od dziewięćdziesiątej piątej minuty Biało-Czerwoni grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Otara Kakabadze. Gospodarze szukali swoich szans po szybkich atakach, ale zabrakło im wykończenia. Od czterdziestej ósmej minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Sergiego Sampera. Najlepszymi piłkarzami tego pojedynku byli Gašper Tratnik i Ajdin Hasić. Po tym spotkaniu Motorowcy spadli na siódme miejsce w ligowej tabeli, a Pasy awansowały na szóstą pozycję. W następnej kolejce ligowej ekipa Mateusza Stolarskiego zagra na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie z MKS Pogonią Szczecin, natomiast zespół Dawida Kroczka zmierzy się na Stadionie KS Cracovii im. Józefa Piłsudskiego przy ulicy Kałuży 1 w Krakowie z Lechią Gdańsk. Ostatecznie, w czwartym meczu 30 kolejki PKO BP Ekstraklasy 2024/2025, Motor Lublin przegrał na Motor Lublin Arenie w Lublinie z KS Cracovią 0:1 po bramce Mauro Perkovicia z sześćdziesiątej ósmej minuty.

Źródło: Facebook Motoru Lublin
Źródło: Facebook KS Cracovii