uid_86ec095628eb4fa38a644db2a30efeab_width_1200_play_0_pos_0_gs_0_height_678_slask-wroclaw-uratowal-remis-w-meczu-z-lechia-gdansk-w-doliczonym-czasie-gry-fot-pap

Pierwsze mecze nowego sezonu Ekstraklasy za nami

W piątek, 19 lipca rozpoczął się nowy sezon najlepszej ligi świata, czyli Ekstraklasy. Już w pierwszych dwóch meczach nowego sezonu nie brakowało emocji do samego końca, ponieważ dwie z czterech bramek, które wczoraj padły, zostały strzelone w doliczonym czasie gry.

Jagiellonia Białystok 2 – 0 Puszcza Niepołomice

Mistrz Polski aktualne rozgrywki zaczął przyzwoicie, wygrywając 2-0 z Puszczą Niepołomice, po golach Nene i Lamine Diaby – Fadige.
Wygrana ta jest dobrym prognostykiem dla drużyny Adriana Siemieńca, przed meczem eliminacyjnym do Ligi Mistrzów, z litewskim FK Poniewież. Natomiast dla Puszczy, jest to czerwona lampka przed pełnym startem rozgrywek.
Warto pochwalić za dobre wejście Nene, Lamine Diaby Fadigę i Miki Villar’a, czyli oprócz pierwszego, nowo nabyci zawodnicy Jagi.

Śląsk Wrocław 1 – 1 Lechia Gdańsk

W meczu przyjaźni, na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, po walce do samego końca padł remis 1-1, po golach Tomasza Neugebauera i Tomassa Guercio, czyli wychowanka Interu Mediolan.
Już w dwunastej minucie meczu Lechia Gdańsk, strzeliła prawie identyczną bramkę jak w swoim ostatnim meczu w Ekstraklasie. Po strzelonym golu przez Negeubauera, Śląsk miał dużo dobrych okazji do wyrównania, lecz udało im się dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy, gdy po zamieszaniu w polu karnym Lechii, Guercio oddał strzał i zdobył bramkę wyrównującą.